Fakty otyłości z dzieciństwa | Nadwaga i otyłość | Cdc.

Fakty otyłości z dzieciństwa | Nadwaga i otyłość | Cdc.

Około połowa dorosłych wegetarian amerykańskich to także wegan, a 46% stwierdziło, że zawsze lub czasami je wegetariańskie posiłki podczas jedzenia (3).

Według sondażu galopowego z 2018 r. 5% dorosłych uważa się za wegetariańskie . Ankieta wykazała, że ​​wegetarianizm był mniej rozpowszechniony wśród starszych osób dorosłych, z zaledwie 2% Amerykanów w wieku 55 lat i starszych zidentyfikowanych jako wegetarianin, w porównaniu z od 8 do 34-latków i 7% z 35 do 54– rok (4).

Chociaż wiele danych na temat wegetarianizmu dotyczy dorosłych, kolejna ankieta z 2014 r. Przez Harris Interactive zapytała 1213 młodych ludzi w wieku od 8 do 18 lat jajka i miód. Wyniki wykazały, że 4% z nich to wegetariańskie lub wegańskie (5).

Wydaje się, że w ciągu ostatnich dwóch dekad istnieje powolny wzrost wegetarianizmu wśród dzieci i nastolatków. W 2012 r. Podobną ankietę przeprowadził Harris Interactive w tej samej grupie wiekowej, stwierdzając, że taki sam odsetek od 8 do 18-latków był wegetarian. Jednak Mangels donosi, że sondaże wegetariańskiej grupy zasobów wskazują na niewielki wzrost liczby wegetariańskich dzieci i nastolatków od 1995 r..

preferencje rodzica

Podczas gdy wielu rodziców wybiera wegetariański styl życia dla życia oni i ich dzieci, starsze dzieci i nastolatki mogą samodzielnie przyciągać ten styl życia. Powody, dla których rodzice wybierają wegetariański styl życia dla swoich dzieci, są liczne i różnorodne, w tym zdrowie osobiste i dobre samopoczucie, przekonania duchowe i religijne, obawy dotyczące dobrostanu zwierząt, problemów związanych z bezpieczeństwem żywności związanym z mięsem oraz uwzględnieniem konsekwencji środowiskowych opartego na mięsie na bazie mięsa dieta. Na rosnącą popularność wegetariańskiego stylu życia z pewnością wpływa mnóstwo celebrytów, takich jak Joaquin Phoenix i Liam Hemsworth, głosząc zalety wegetarianizmu. Istnieje wiele powodów, aby przestrzegać diety wegetariańskiej lub wegańskiej, w tym poprawa ogólnego stanu zdrowia, obaw związanych z środowiskiem, chęć przyjęcia naturalnego podejścia do odnowy biologicznej, obaw związanych z żywnością, dobrostanem zwierząt, utraty wagi i utrzymania masy ciała.

Mangels zauważa, że ​​ostatnie obawy dotyczące środowiska mogą zapewnić rodzicom szczególną motywację do rozważenia wegetarianizmu dla swoich dzieci. Wskazuje, że produkcja zwierząt gospodarskich powoduje uszkodzenia środowiska na kilka sposobów. Na przykład

, zwierzęta gospodarskie wytwarzają siedem do dziewięciu razy więcej ścieków niż ludzie, wraz z pestycydem, antybiotykiem i wyładowaniem metali ciężkich do systemów wodnych. Rolnictwo zwierząt jest odpowiedzialne za 5% globalnej antropogenicznej emisji dwutlenku węgla, stanowi 44% emisji metanu i 44% emisji podtlenku azotu i jest powiązane z 75% wylesiania w lesie deszczowym Amazonii (6). Takie liczby inspirują wielu rodziców do wyboru diety wegetariańskiej dla swoich rodzin. Przyjmowanie diety wegetariańskiej we wczesnym okresie życia zmniejsza wpływ na środowisko.

Wraz ze skupieniem się na niszczycielskich skutkach epidemii otyłości Ameryki, która uderza dzieci w coraz większym wieku, styl życia wegetariański nabiera nowego znaczenia jako Dożywotnie podejście do lepszego zdrowia. Według Centers for Disease Control and Prevention (CDC) 18,5% dzieci w wieku od 2 do 19 lat jest otyłych (BMI w 95. percentylu lub wyższym wykresie wzrostu CDC) (7). Według pediatry Sara Lappe, MD, co najmniej 60% nadwagi lub yourpillstore.com/pl/ otyłych nastolatków ma co najmniej jeden czynnik ryzyka chorób serca (8).

Badanie z 2019 r. „Beyond Meat: porównanie diety diety Spożycie wegetariańskich i nie wegetariańskich nastolatków ”, spojrzał na spożycie nastolatków w wieku 12-18 lat ze szkół w pobliżu głównych uniwersytetów adwentystycznych. W badaniu stwierdzono, że osoby wegetariańskie były szczuplejsze niż ich nie wegetariańskie odpowiedniki i spożywały więcej owoców, warzyw i orzechów/masła orzechowego, a także znacznie mniej napojów słodzonych cukrem (9). Chociaż to badanie nie doszło do wniosków na temat żadnych długoterminowych skutków diety wegetariańskiej u młodzieży, wyższe spożycie tych zdrowej żywności i zmniejszone spożycie napojów słodzonych jest powiązane ze zmniejszonym ryzykiem otyłości i innymi chorobami przewlekłymi.

Oczywiście ważne jest, aby wziąć pod uwagę, że chociaż niektóre dane sugerują, że dzieci wegetariańskie mogą mieć mniejsze ryzyko otyłości niż ich wszystkożerne, niektóre wegetariańskie dzieci mają nadwagę i wykazują oznaki warunków związanych z dietą, takich jak cukrzyca typu 2 i wysoka. cholesterol. Podobnie jak w przypadku każdego dziecka, dzieci wegetariańskie mogą być nadmiernie zależne od śmieciowych potraw i napojów o wysokim cukierniu, ponieważ „wegetarianin” nie jest synonimem „zdrowego”. Najważniejsze jest to, że współczesne wegetariańskie dzieci mogą mieć takie same wyzwania jak współczesne dzieci nie wegetariańskie.

wegetariańskie dzieci nie muszą przegapić smakołyków! Te babeczki proso jagodowej są świetną zdrową opcją.

Podstawy wegetarianizmu dla niemowląt i dzieci

Prawdopodobnie największym problemem wegetarianizmu we wczesnym dzieciństwie jest adekwatność odżywcza. Jednak pozycja akademii diety wegetariańskiej polega na tym, że gdy dobrze zaplanowane, takie diety są odpowiednie dla osób na wszystkich etapach życia, w tym ciąży, laktacji, niemowlęcości, dzieciństwa i okresu dojrzewania, a także dla sportowców (2). Cele dla wegetariańskiego lub dzieci wegańskie mają zaspokoić swoje potrzeby żywieniowe, pomóc im spożywać odpowiednią ilość kalorii i wspierać oczekiwane wzorce wzrostu (10).

Jak w przypadku każdego niemowlęcia, najwcześniejsze jedzenie wegetariańskie jest najlepiej mleko matki, ponieważ Mleko matki, ponieważ Poprawia układ odpornościowy, chroni przed infekcją, zmniejsza ryzyko alergii i zapewnia optymalne odżywianie. Kobiety wegetariańskie mogą z powodzeniem karmić piersią, a badania wykazały, że ich mleko jest niższe w toksynach środowiskowych niż mleko kobiet jedzących mięso (11).

Kobiety karmiące piersią powinny upewnić się, że ich dieta jest zrównoważona i że mają wystarczającą ilość witaminy B12. Aby zapobiec krzywicom, AAP zaleca obecnie, aby wszystkie niemowlęta karmione piersią otrzymały 400 IU dodatkowej witaminy D, zaczynając od pierwszych kilku tygodni po urodzeniu. Chociaż światło słoneczne jest również źródłem witaminy D, AAP zaleca trzymanie niemowląt poniżej 6 miesięcy od bezpośredniego światła słonecznego w celu zmniejszenia ryzyka raka skóry (12).

Żelazo w mleku matki jest odpowiednie przez pierwsze cztery do sześciu miesięcy, ale zalecenia wymagają suplementów żelaza (1 mg/kg/dzień) w przypadku wyłącznie niemowląt karmionych piersią po czterech miesiącach, aby upewnić się, że to upewnić się Niemowlę dostaje wystarczającą ilość żelaza (13). Niemowlęta karmione piersią mogą wymagać dodatkowego fluoru po sześciu miesiącach, jeśli fluorowane spożycie wody jest niskie lub jeśli suplementy są przepisywane przez lekarza (14).

Formuły niemowląt na bazie soi (lub mleko krowie dla wegetarian lacto), które wspierają normalny wzrost i rozwój niemowląt, są dostępne dla kobiet, które nie karmią piersią lub muszą uzupełniać karmienie piersi do pierwszego Rok życia. Podczas gdy wiele formuł niemowląt sojowych jest odpowiednich dla diet wegańskiej, niektóre mogą zawierać tłuszcze zwierzęce, dlatego ważne jest, aby przeczytać listę składników. Soja, ryż i inne mleki roślinne i formuły domowe nie powinny być stosowane w celu zastąpienia mleka matki lub komercyjnego niemowlęcia w pierwszym roku, ponieważ nie mogą one zawierać odpowiedniego stosunku białka, tłuszczu i węglowodanów i nie mają one Wystarczy niezbędnych witamin i minerałów potrzebnych w pierwszym roku (14).

Ponieważ mleko matki (lub formuła niemowląt) jest bogatym źródłem ważnych składników odżywczych, wegetariańskie i wegańskie niemowlęta powinny karmić piersią (lub stosować formułę niemowląt) przez co najmniej jeden rok lub do 24 miesięcy w miarę ich przejścia do stałych. Niemowlęta powinny być odsadzone od wzmocnionego soymilk zawierającego wapń i witaminy B12 i D. Niskotłuszczowe lub beztłuszczowe Soymilks nie powinny być stosowane przed wiekiem 2. Migdał, owsiany, konopie i wielu innymi Milks na bazie roślin nie jest zalecany jako główny napój dla napoju dla niemowlęta i małe dzieci, ponieważ mają niską w białku i kalorii (14).

Zalecana dieta dla niemowląt i małych dzieci

Ponieważ żywność są wprowadzane do dzieci karmionych piersią lub formułami w połowie pierwszego roku, rodzice powinni wprowadzić jedno nowe jedzenie na raz, aby na raz, aby Zidentyfikuj potencjalne alergie. Komercyjne zboża dla niemowlęcia z ufortyfikowaniem żelaza oparta na pojedynczym ziarno zmieszanym z mlekiem matki lub formule jest idealnym pierwszym pokarmem, ponieważ jest dobrym źródłem żelaza i mało prawdopodobne, aby wywołać reakcję alergiczną.

Ground Oats, jęczmień, jęczmień , Kukurydza i inne ziarna, które są gotowane, aż będą bardzo miękkie i gładkie można wprowadzić pojedynczo, ale suplementy żelaza powinny być kontynuowane, ponieważ te ziarna są niskie w tym mineralnym. Puree lub purée warzywa i owoce, a także sok owocowy można zaoferować niemowlęciu. Pokarmy zbożowe, takie jak miękki, gotowany makaron lub ryż; miękkie pieczywo; suche zboża; a krakersy można wprowadzić, ponieważ dziecko wykazuje odpowiednie oznaki gotowości.

W wieku od 6 do 8 miesięcy, źródła białka, takie jak dobrze zmalone, gotowane fasola; Pure tofu; I jogurt sojowy można zaoferować niemowlęciu. Po pierwszych urodzinach dziecka (14) można wprowadzić gładkie masła nasion na chlebie lub krakersy po pierwszych urodzinach dziecka (14).

Dostępne są również na rynku produkty dla niemowląt dla niemowląt wegetariańskich i wegańskich, ale ważne jest, aby czytać etykiety. Wielu rodziców wegetariańskich niemowląt przygotowuje własne potrawy dla niemowląt do lepszej kontroli i różnorodności, a także ze względów kosztów. Te pokarmy i składniki powinny być dobrze myte, dokładnie gotowane, mieszane lub puree z odpowiednią konsystencją i bezpiecznie przechowywane (14).

W latach wegetariańskich i wegańskich maluchów (w wieku od 1 do 3) ważne jest, aby skupić się na pomocy dziecku spożywaniu różnych pokarmów o długości składników odżywczych i zapewnieniu odpowiedniego spożywania kalorii, tłuszczu, wapnia, wapnia, Witaminy B12 i D, żelazo i cynk (14).

Lasagna szpinaku kalafiora to świetny zdrowy, zrównoważony posiłek roślinny dla dzieci (i dorosłych!)

Co powinni robić rodzice?

Oczywiste jest, że rodzice i dzieci mogą skorzystać z pomocy specjalisty diety w planowaniu diety wegetariańskiej lub wegańskiej dla dzieci. Wraz ze wzrostem zainteresowania wegetarianizmem i weganizmem dietetycy specjalizujący się w żywieniu roślinnym mogą być wielkim atutem w zakresie problemów, obaw i korzyści tego stylu życia dla niemowląt i dzieci. Spójrz na wegetariańską grupę praktyki dietetycznej jako zasobu dla specjalistów diety biegłych w tej dziedzinie.

Pamiętaj, że brak mięsa niekoniecznie gwarantuje zdrową dietę. Nawet wegetariańskie dzieci mogą przeważać w niezdrowych potrawach, takich jak zboża pokryte cukrem, makaron i ser, hot dogi wegetariańskie, pizza, a nawet fast food, z których wszystkie mogą prowadzić do otyłości i innych problemów zdrowotnych. Pamiętaj więc, aby każda liczba posiłków – bogata w żywe, pełne produkty roślinne, które przyczyniają się do zdrowia i smaku dla całej rodziny.

Napisane przez Sharon Palmer, MSFS, RDN

Aby uzyskać więcej informacji na temat zdrowego jedzenia roślinnego dla całej rodziny, sprawdź:

Maksymalizuj wiele korzyści z rodzinnego posiłku dla posiłków rodzinnych i czerpanie korzyści

Referencje

wegańscy australijscy rodzice, którzy zostawili dziewczynkę niedożywioną, unikają więzienia. Wiadomości BBC. https://www.bbc.com/news/world-australia-49430857. Opublikowano 2019. Dostęp 5 lutego 2020 r. Melina V, Craig W, Levin S. Pozycja Akademii Żywienia i dietetyki: diety wegetariańskie. J Acad Nut Diet. 2016; 116 (12): 1970–1980. doi: 10.1016/j.jand.2016.09.025stahler C., ilu dorosłych w USA jest wegetariańskie i wegańskie. Grupa zasobów wegetariańska (VRG). https://www.vrg.org/nutshell/polls/2019_adults_veg.htm. Opublikowano 2019. Dostęp 5 lutego 2020 r. Jaki odsetek Amerykanów jest wegetarianin? https://news.gallup.com/poll/267074/percentage-americans-vegetarian.aspx. Dostęp 29 stycznia 2020 r. Blog wegetariańskiej grupy zasobów. http://www.vrg.org/blog/2014/5/30/how-many-teens-and-other-youth-are-vegetarian-and-vegan-the-vegetarian-resource-droup-ask-in–in- A-2014-National Poll/. Dostęp 29 stycznia 2020 r. Wpływ rolnictwa zwierzęcia na zmiany klimatu | Nexus klimatu. https://climatenexus.org/climate-issues/food/animal-agricultures-impact-on-climate-change/. Dostęp 29 stycznia 2020 r. Fakty związane z otyłością wśród nich | Nadwaga i otyłość | CDC. https://www.cdc.gov/obesity/data/childhood.html#prevalence. Dostęp 29 stycznia 2020 r. Dzieciobee mają większe ryzyko dla dorosłych chorób serca – niezbędne środki zdrowotne z Cleveland Clinic. https://health.clevelandclinic.org/obese-children-have-greater-risk-for-adult-heart-disease/. Dostęp 29 stycznia 2020 r. Segovia-Siapco G, Burkholder-Cooley N, Haddad Tabrizi S, Sabaté J. Beyond Meat: Porównanie dietetycznego spożycia wegetariańskich i nie wegetariańskich nastolatków. Front Nutr. 2019; 6. doi: 10.3389/fnut.2019.00086 Kierowanie wegetariańskich i wegańskich niemowlęta i małych dzieci. https://www.eatright.org/food/nutrition/vegetarian-and-special-diets/feeding-vegetarian-and-vegan-infants-and-toddlers. Dostęp 29 stycznia 2020 r. „Zdrowe mleko, zdrowe dziecko: zanieczyszczenie chemiczne i mleko matki” | NRDC. https://www.nrdc.org/media/2001/010522. Dostęp 29 stycznia 2020 r. Vitamin D | Karmienie piersią | CDC. https://www.cdc.gov/breastFeeding/breastFeeding-Special-CircumStances/diet-nmicronUtrients/vitamin-d.html. Dostęp 29 stycznia 2020 r. Iron | Karmienie piersią | CDC. https://www.cdc.gov/breastFeeding/breastFeeding-Special-CircumStances/diet-nmicronUtrients/iron.html. Dostęp 29 stycznia 2020 r. Mengels R. Karmienie wegańskich dzieci – wegetariańska grupa zasobów. https://www.vrg.org/nutshell/kids.php. Dostęp 29 stycznia 2020 r. Wegańskie i wegetariańskie żywieniowe | Blog Zobacz komentarze Komentarz

Zostaw odpowiedź Odpowiedź Anuluj

Twój adres e -mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz moje imię, e-mail i strona internetowa w tej przeglądarce następnym razem, gdy komentuję

Top 50 przepisów na bazie roślin 9 Najlepsze przepisy na kalafior na bazie roślin

post Post Nawigacja

Top 50 przepisów na oparte na roślinach 9 Najlepsze przepisy na kalafior oparty na roślinach

Możliwe, że dzieci mogą zaspokoić swoje potrzeby żywieniowe podczas jedzenia diety wegetariańskiej i wegańskiej; Ten przewodnik ekspertów może wyjaśnić, w jaki sposób dzieci mogą uzyskać składniki odżywcze potrzebne do dobrego zdrowia i rozwoju.

W sierpniu 2019 r. Rodzice w Sydney Australia przyzwyczaili się do braku zapewnienia swojej trzyletniej córce, po umieszczeniu ją na ścisłą wegańską dietę. Okazało się, że dziecko jest poważnie niedożywione; Była niedowagą, opóźniona i nie osiągnęła kamieni milowych rozwoju. Chociaż rodzice podobno wierzyli, że karmią swoje dziecko zdrowo, jej dieta składała się głównie z owsa, ziemniaków, tostów i ryżu, i poważnie brakowało mu składników odżywczych (1). Ten, wiele nieporozumień owijają żywotność wegetariańskiego lub wegańskiego stylu życia dla małych dzieci. Podczas gdy słabo zaplanowane diety wegetariańskie mogą być szkodliwe dla rozwoju i zdrowia małych dzieci, jest całkiem możliwe zaspokojenie potrzeb żywieniowych nawet najmniejszych osób. Aby to osiągnąć, wymaga jednak dokładnej wiedzy o żywieniu roślinnym.

Reed Mangels, Phd, Rd, Fada, LDN, doradca ds. Żywienia dla wegetariańskiej grupy zasobów, organizacji edukacyjnej non-profit, mówi: „To jest Całkowicie możliwe, aby diety wegetariańskie lub wegańskie zaspokoją wszystkie potrzeby żywieniowe niemowląt i dzieci. ” Mangels jest również ekspertem w dziedzinie wegetarianizmu z dzieciństwa i opracował materiały na temat wegetarianizmu dla dzieci zarówno dla wegetariańskiej grupy dietetycznej, jak i wegetariańskiej grupy zasobów, opublikowane artykuły na temat wegańskich niemowląt i dzieci w Journal of Academy of Nutrition and Dietetyka, przyczyniły się do The the Dietetic Weggetariańska sekcja Akademii dietetyki i dietetyki (The Academy) Pediatric Nutrition Care Manual, współauto dwóch dokumentów Akademii na temat diety wegetariańskiej, służył jako redaktor diety i felietonistka w czasopiśmie wegetariańskim, i współautor Dietetyka po diecie wegetariańskim.