Nad peavad tegema oma usutunnistuse ja käima regulaarselt kirikus

Nad peavad tegema oma usutunnistuse ja käima regulaarselt kirikus

Pärast mõningaid uuringuid liitus ta organisatsiooniga Medi-Share.

Sellest ajast alates on tema pere ravikuludest hoolitsetud 50 000 dollari eest. Hooldus on ulatunud apendektoomiast kuni tervisekindlustuseni sapipõie tüsistuste ja emakulude eest, mis on seotud tema naise järgneva raseduse ja ühe raseduse katkemisega.

Kuid Carmanile ja veel 140 000 inimesele, kes on registreerunud nendesse ministeeriumitesse üle kogu riigi, on tervishoiukulude haldamine vaid osa kasust. Patsiendid saavad märkmeid posti teel või veebis teistelt liikmetelt, keda nad pole kunagi kohanud, kuid kes jagavad oma veendumusi, pakkudes julgustust ja palvet.

"Üksik ema, kellel on diagnoositud rinnavähk, ei muretse mitte ainult oma raviarvete, vaid ka oma laste ja suremuse pärast," ütles Medi-Share president ja tegevjuht Tony Meggs.

Ministeeriumid on tegutsenud loomingulise lähenemisviisina arstiabi kasvavate kulude käsitlemisele juba üle kahe aastakümne. Suurimate tegijate hulka kuuluvad Medi-Share, Samaritan Ministries International ja Christian Healthcare Ministries. Nad turustavad end alternatiivina ravikindlustusele, kuigi nad ise ei ole kindlustus, vaid mittetulundusühingud.

Kristlikud tervishoiuministeeriumid ei pööra inimesi https://wwwtooteulevaade.top/ kallite haiguste tõttu ära, ei tühista nende liikmelisust ega tõsta igakuist rahalist kingitust, ütles pressiesindaja.

Meditsiinikulud on "jagatud," kindlustusseltsidega nii, nagu nad on. Samuti saavad inimesed plaanist loobuda igal ajal. Liikmed ise hääletavad, milliseid meditsiinilisi protseduure tuleks jagada.

Medi-Share laseb raha pangakontole saata ja seejärel jaotada. Kõik toimub digitaalselt, nii et liikmed logivad sisse, et näha, kuhu nende raha läheb. Samaaria ministeeriumide puhul saavad liikmed posti teel kirja, milles palutakse saata tšekk konkreetsele abivajavale liikmele iga kuu.

***

Erandid osariigi ja föderaalseadustest

Mittetulundusühingutena ei pea tervishoiu jagamise ministeeriumid järgima samu osariigi ja föderaalseadusi nagu ravikindlustusseltsid.

Taskukohase hoolduse seaduses on paragrahv, mis vabastab tervishoiuteenuseid jagavate ministeeriumide liikmed kindlustuse ostmisest. Ka amišide, mennoniitide ja indiaanlaste hõimude kogukonnad on vabastatud karistusest, mis määratakse ameeriklastele, kes ei osta 2014. aastaks ravikindlustust. Pärast seaduse vastuvõtmist 2010. aastal on Medi-Share ja Samaaria ministeeriumide liikmeskond tõusnud umbes 40 protsenti.

Kristliku tervise jagamise ministeeriumid on suures osas reguleerimata, välja arvatud iseenesest. See tähendab, et liikmed ei saa pöörduda kaebusega kindlustusvoliniku poole, sõltumatu reguleerija ei vaata hindu üle ega saa kuidagi tagada, et nad järgivad diskrimineerimisvastaseid seadusi.

Washingtoni osariigi kindlustusvoliniku büroo pressiesindaja Rich Roesler rõhutas, et liikmed peaksid jätkuvalt olema teadlikud, mille eest nad maksavad.

"Nad peavad teadma, mida nad saavad ja mida mitte," Ütles Roesler. "Üks asi, mida nad ei saa, on samasugune tarbijakaitse kui teised."

Kentuckys on Medi-Share’iga kestnud kümme aastat kestnud juriidiline lahing. Rahvaste Ühenduse ülemkohus otsustas 2010. aastal, et organisatsiooni käsitletakse kindlustusena, kuna see nihutas riskid ühelt isikult teisele ja kasutas vahendite jagamiseks vahendeid. Sel aastal on kindlustusosakond taotlenud, et Medi-Share’i hoitaks ära kindlustuse volitamata müügi suhtes.

Kindlustusvoliniku büroo pressiesindaja ütles, et loodab, et juhtum arutatakse järgmisel kuul. Meggs ütles, et on kindel, et kohtunik näeb, et organisatsioon on alates 2010. aastast muutnud rahastamise jaotamise viisi.

***

Mis on hõlmatud ja kes kvalifitseerub

Kristliku tervise jagamise teenistused pole kõigile mõeldud. Liikmed peavad järgima piibellikke käitumispõhimõtteid, sealhulgas hoiduma narkootikumidest või tubakatoodetest, hoiduma eemale alkoholi kuritarvitamisest ja hoidma seksi abielu piirides. Nad peavad tegema oma usutunnistuse ja käima regulaarselt kirikus. Perede puhul, kui teismeline rasestuks või saaks sugulisel teel leviva nakkuse, ei jagataks sellega seotud ravikulusid.

Meggs tunnistab, et plaanid ei sobi kõigile. "On olemas avaldus usust ja elustiilist, millest peate kinni pidama," ta ütles. "Mõnel inimesel on nende põhimõtete suhtes sarnasus ja teised ei sobi."

Kuid neile, kes jagavad neid veendumusi, võib ka liikmeks olemine tervisele kasulik olla. Medi-Share puhul, kui keegi soovib liituda, kuid on rasvunud, annab organisatsioon sellele inimesele tervisetreeneri, kellega koos töötada mitme kuu jooksul. Organisatsioon on viimase kümne aasta jooksul sellele pühendunud, sest nad on näinud südamehaiguste ja diabeedi dramaatilist vähenemist, ütles Meggs. Neil on ka suitsetamisest loobumise programm.

Liikmetelt oodatakse teatud kulude eelarvestamist ise. Kuigi nad saavad osa kulukast ravist, erakorralisest arstiabi ja operatsioonist, peavad patsiendid maksma oma tavapäraste arstivisiitide eest, näiteks kontrollide läbiviimise või külmetushaiguste korral arsti juurde pääsemise eest. Need, kellel on püsivad vaimse tervise häired ja kes vajavad kalleid retsepte ja teraapiat, ei näeks tõenäoliselt liikmeks saamisest palju kasu.

Paljud ütlesid, et ei näe eelarvestamist probleemina, sest madalad liikmemaksud võimaldasid neil ruumi rutiinseks tervishoiuks säästa. Näiteks Medi-Share maksab peredele keskmiselt 282 dollarit kuus. Kristliku tervishoiu ministeerium maksab üksikisikutele 150 dollarit kuus.

Karen Grossman, Samaaria ministeeriumide liige, kes elab Annapolises, ütles, et tema pere mõtleb arsti juurde minekule kaks korda. Ministeerium tavaliselt hambaraviga ei tegele, kuid ta suutis saata erisoovi ja sai liikmetelt kulude leevendamiseks mõned tšekid.

James Landsberry, Samaaria ministeeriumide asepresident ja tervise jagamise ministeeriumide liidu president, ütles: "Inimesed valivad meid mitte ainult oma veendumuste, vaid ka hinna alusel. Mida kallimaks kindlustus läheb, seda elujõulisem variant see on."

Samaarlane teostab oma liikmete üle vähem järelevalvet kui Medi-Share. Inimesed peavad kinni pidama teatud elustiilipõhimõtetest, kuid nende kaalu ei võeta taotlemisel arvesse.

"Meie eesmärk on teha koostööd, et kanda üksteise koormat, ja püüame täita nii palju vajadusi kui võimalik," Ütles Landsberry.

Paljud liikmed töötavad ministeeriumides. Todd Bright lahkus 2008. aastal Lifestyle Family Fitnessi tegevjuhi kohalt, et liituda Kingdom Building Ministries’iga, mis õpetab töökohal kristlikke põhimõtteid. Peagi sai ta aru, et tema uued ravikindlustuskulud olid liiga suured – ta maksis oma pere eest 1100 dollarit kuus, lisaks 6000 dollarit omaosalust. Tal ja tema naisel on kuus last, kuid kolme aasta jooksul kandsid nad arstiarveid vaid 1000 dollarit. "Siis jõudis mulle kohale: “Mida ma teen?”" ta ütles. Ta sai sel aastal Medi-Share liikmeks ja on näinud märkimisväärset rahalist kokkuhoidu.

Yvonne Mitto Windsorist, CT, liitus Medi-Share’iga 2010. aastal, kui ta hakkas töötama Compassis-ministeeriumis, mis õpetab kristlastele oma rahaasjade käsitlemisel piibellikke põhimõtteid. Tema uus töökoht ei pakkunud kindlustust, nii et ta ja tema pere ühinesid Medi-Share’iga. Sellest ajast alates on liikmed jaganud 9500 dollarit tema pere raviarvetest, sealhulgas siinusoperatsiooni kulud ja jalgpallivigastus, mida tema poeg sai.

"See on rohkem kui tervishoid," ta ütles. "See on tõesti kogukonna jagamine."

Südameinfarkt võib avaldada tervistavat mõju. Mõnel juhul aitab see meil oma elu uuesti läbi vaadata ja prioriteete ümber korraldada. Sama kehtib ka meditsiini kohta.

Petr Josek Snr/Reuters

Maailma parimaid ja ilusamaid asju ei saa näha ega isegi puudutada. Neid tuleb tunda südamega.                              –Helen Keller

Üks meditsiini suurimaid väljakutseid on südamepuudulikkus. Peaaegu kõik inimkeha kümned triljonid rakud sõltuvad pidevast verevarustusest ja südame suutmatus seda nõuet täita on üks tõsisemaid ohte tervisele ja elule. Hinnanguliselt kannatab südamepuudulikkus üle 5 miljoni ameeriklase ja see on üle 65 -aastaste patsientide haiglasse sattumise kõige levinum põhjus.

Me võime elada ilma käe, silma või isegi neeru või kopsuta, kuid süda on täiesti hädavajalik. See tõmbab usaldusväärselt kokku 100 000 korda päevas, kokku 2,5 miljardit lööki kogu elu jooksul. See pumpab verd läbi anumavõrgu, mis igaühe venitamisel ja otsapidi asetamisel ulatuks üle 60 000 miili. Südamefunktsiooni lakkamine on endiselt üks olulisemaid näitajaid elu lõppemise kohta.

Teaduslik ja retooriline tõestus südame rollist vereringes oli üks suurimaid triumfe meditsiini ajaloos. William Harvey (1578-1657), võib-olla suurim inglise keelt kõnelev arst, kes kunagi elanud, ei olnud esimene, kes kahtlustas, et veri ringleb, kuid ta oli esimene, kes esitas ranged eksperimentaalsed tõendid. Ometi oli isegi Harvey meeleavaldusel auke. Mikroskoobi puudumisel ei osanud ta selgitada, kuidas veri arteritest veenidesse jõuab.

Arstid ei ole südamepuudulikkuse eest kaitstud. Nagu meie patsientidel, areneb ka meil koronaararterite haigus ja hüpertensioon, mis on kaks selle peamist põhjust. Aja jooksul võivad need seisundid sundida südant liiga pingutama või võtta liiga palju verevoolu, põhjustades selle kulumist. Elektrokardiogrammi, rindkere röntgenograafiat või südamelihase biopsiaproovi kontrollides saame kindlaks teha, kas süda on haige, kuid me ei saa öelda, kas patsient, kellelt see võeti, on arst.

Siiski on ka teisi südamepuudulikkuse vorme, mis kujutavad arstidele erilist ohtu. Need haigused on meie kõrgtehnoloogiliste diagnostiliste testide ja teraapiate jaoks täiesti kättesaamatud. Arst võib saada kardioloogi kolleegilt täiesti puhta tervisekaardi, kuid kannatab siiski sügava südamehaiguse all. Süda pole mitte ainult pump, mis ringleb verd, vaid ka meie elu ja praktika alus. Selle elementaarse tõe unustamine tähendab südame kaotamist.

Üheks selliseks südamepuudulikkuse vormiks on näiteks arst, kes on andnud oma kontoritöötajatele selged juhised: "Kui olen patsiendiga kauem kui kaks minutit toas, tulge mulle järele." See kolleeg põeb kardioskleroosi, südame kõvastumist. Tema praktikas on tähelepanu ja kaastunne andnud teed läbilaskevõimele ja tuludele. Ta osutab rahateenimise vahendina tervishoiuteenuseid, kuid ei hooli enam oma patsientidest.

Teine selline häire on mikrokardia. Puutusin selle häire juhtumiga kokku kolleegil, kellel oli halb komme võtta patsientide ringide ajal oma äripartneritelt telefonikõnesid. Tema telefon helises. Kui patsient on lause keskel, vastab ta ja astub pikki äriteemalisi vestlusi. Siis, ilma lööki vahele jätmata, naasis ta patsiendi juurde, nagu poleks midagi juhtunud. Uimastatud ja pettunud pilk tema patsientide silmis ei jätnud kahtlust, et midagi oli.

Eriti levinud südamepuudulikkuse vorm on ettevõtte kardiopaatia. Tänapäeval tunnevad arstid südamevalu meditsiinipraktika deprofessionaliseerimise pärast. Haiglad meenutavad üha enam luksushotelle, arstid, kes ei ole tervishoiutöötajad, räägivad, kuidas oma patsientide eest hoolitseda, ning kõrgemate punktide ja paremusjärjestuste otsimine asendab kvaliteetseid suhteid ja juurdepääsu ravile. Juhtkond on meditsiini asendanud või nagu üks kolleeg ütles, "Meditsiini juhivad ülikondades poisid."

Süda on rohkem kui pump. See on meie olemise keskpunkt ja allikas, meie ülim murekoht. See, kuidas me suhtleme patsientide, kolleegide ja õpilastega, näitab meie sügavamat lojaalsust ja kohustusi. Seal, kus on meie süda, on ka meie tavad. Üks lähenemisviis meditsiinile on küsida: "Kas me teenime raha?" Teine on küsida, "Kui paljud meie patsiendid, kolleegid ja õpilased tõuseksid püsti ja ütleksid: “Ma usaldan ja imetlen seda inimest?”"

Südameinfarkt on tõsine oht elule. Mõne patsiendi jaoks on südamehaiguste esimene märk äkksurm. Ometi võib südameatakil olla tervistav mõju. Mõnel juhul aitab see meil oma elu uuesti läbi vaadata ja prioriteete ümber korraldada. Sama kehtib ka meditsiini kohta. Paljud arstid on heidutatud ja läbipõlenud. Ometi on iga oht tipptaseme saavutamiseks meditsiinis ka võimalus arstidele selgeks teha, mis arstiks olemine tegelikult on.

Rudolf Virchow, ajaloo suurim patoloog, väitis kuulsalt, et meditsiini tuleks käsitleda vähem bioloogiateadusena kui sotsiaalteadusena. Seda öeldes tahtis ta juhtida meie tähelepanu organisatsioonilisele, sotsiaalsele ja kultuurilisele kontekstile, kus tervis, haigused ja meditsiiniline professionaalsus on alati põimitud. Arstid võivad küll teadust ja tehnoloogiat valdada, kuid kui jätame tähelepanuta tervishoiu juhtimiseks vajalikud teadmised ja oskused, kannatame kindlasti meie ja meie patsiendid.

Kuid ainult arstide juhtimine ei lahenda probleemi. MD vastuvõtmine ei inokuleeri inimesi rikkuse, võimu ja kuulsuse võrgutamise vastu. Meditsiini suunamiseks õiges suunas peame esmalt tunnistama, et kõige reaalsem asi, mis tervishoius toimub, toimub mitte valitsuse saalides või korporatsioonide nõupidamiste ruumides, vaid klassiruumides, laborites ja voodi kõrval. Südame leidmiseks peab meditsiinil olema süda õiges kohas.

Rahaga ergutamine on eneseteostav küünilisuse ettekuulutus. Peame oma arstide seas enne meid edendama kaastunnet, julgust ja tarkust "tehke sellest kõrgest ja pühast kutsest koledat äri."

Sir William Osler (Sam Blackman/Flickr)

Minu kolleeg esmatasandi meditsiinis on otsustanud meditsiinipraktikast lahkuda. Ta on väga hästi koolitatud, tal on laitmatud ametialased volitused ja ta töötab edukalt. Viimase paari aasta jooksul on ta aga märganud oma tööst tuleneva rahuldustunde lakkamatut langust. Ta tunneb üha enam pettumust selle üle, mida ta nimetab "bürokraatiat" meditsiinis ja paneb pahaks kulutusi "rohkem aega vormide täitmiseks kui patsientide eest hoolitsemine." Minu kolleeg põeb seda, mida tavaliselt kirjeldatakse läbipõlemisena.

Eelmisel nädalal kirjeldas dr Elaine Shattner sisearhiivi arhiivis uut aruannet, mis näitab, et USA arstide läbipõlemise määr ületab oluliselt elanikkonna oma. See on väga tõsine probleem, mille mõju avaldub kogu ühiskonnas ja mis nõuab laialdast ja tõsist tähelepanu. Lahendus ei seisne aga selles, et me stimuleerime arste raha või ümberkorraldussüsteemidega, et vähendada arstidele stressi – see seisneb tõsise professionaalse täitmise leidmises.

Meditsiin ei ole töö. See pole isegi karjäär. Oma südames on meditsiin kutsumus.

Psühholoogide sõnul hõlmavad läbipõlemise märke vähenenud entusiasm töö vastu, kasvav küünilisus ja madal isiklike saavutuste tunne.