Pomyśl o robieniu częstych przerw na odpoczynek i rozciąganie

Pomyśl o robieniu częstych przerw na odpoczynek i rozciąganie

Oto, co nowego. Sari Harrar 8 marca 2021 r.

Badanie łączy wyższe spożycie mięsa ze zwiększonym ryzykiem astmy dziecięcej

Eksperci twierdzą, że dane nie powinny jeszcze skłaniać nikogo do zmiany diety, ale jest to obiecująca droga do dalszych badań.

Autor: Carmen Chai14 stycznia 2021

Nowe wytyczne dotyczące astmy Zalecenia dotyczące aktualizacji zaleceń dotyczących stosowania inhalatora, dodatkowych leków i nie tylko

Nowe wytyczne pochodzą z dwóch amerykańskich rządowych grup zdrowia i są pierwszymi nowymi zaleceniami od 2007 roku. Eksperci twierdzą, że wpłyną one znacząco. . .

Autor: Katherine Lee17 grudnia 2020 r.

Czy lekarze robią wystarczająco dużo, aby zarządzać ryzykiem kości u osób z astmą przyjmujących sterydy?

Nowe badanie podkreśla potrzebę silniejszych wytycznych dotyczących zarządzania ryzykiem osteoporozy i złamań u osób z astmą stosujących inhalatory sterydowe. . .

Autor Don RaufListopad 18, 2020

Telemedycyna w leczeniu astmy: zalety i wady

Telemedycyna może sprawić, że częste wizyty u specjalisty będą bardziej dostępne i często tańsze. Niemniej jednak zdalne zarządzanie astmą pozostaje pracą. . .

Autor: Abby Ellin 21 września 2020 r.

Dzieci z niepełnosprawnością lub opóźnieniami rozwojowymi mogą mieć zwiększone ryzyko astmy

Stwierdzono, że dzieci z autyzmem, ubytkiem słuchu i innymi niepełnosprawnościami są ponad dwukrotnie bardziej narażone na astmę niż inne dzieci. . .

Lisa Rapaport 30 czerwca 2020 r.

Twórcy zdrowia: ułatwienie leczenia objawów dzieciom z astmą

Aluna to domowy test spirometryczny, który mierzy funkcjonowanie płuc, ale został zaprojektowany specjalnie dla dzieci i zawiera grę, która zapewni im zaangażowanie.

By Abby EllinKwiecień 28, 2020

Nowe badania sugerują, że uporczywa astma zwiększa ryzyko rozwoju migotania przedsionków

Potrzebne są https://harmoniqhealth.com/pl/ dalsze badania, aby ustalić, dlaczego astma może prowadzić do większego ryzyka udaru i niewydolności serca w późniejszym życiu.

Autor: Becky Upham11 lutego 2020

Vaping zwiększa szanse na astmę i POChP, wyniki badań

Według danych ponad 700 000 osób, osoby palące zarówno e-papierosy, jak i tradycyjny tytoń są narażone na największe ryzyko.

Przez Don Rauf Styczeń 15, 2020"

Specjalista od wzroku może zapewnić narzędzia i techniki, które pomogą Ci łatwiej wykonywać codzienne czynności, gdy masz słabe widzenie.

Mokre zwyrodnienie plamki żółtej związane z wiekiem (AMD), rodzaj zwyrodnienia plamki żółtej, które może szybko postępować i prowadzić do utraty wzroku centralnego, może utrudnić rozpoznanie twarzy przyjaciela, a nawet zobaczenie jedzenia na talerzu.

Utrata wzroku spowodowana przez mokre AMD może mieć globalny wpływ na Twoje życie, mówi dr Lylas Mogk, dyrektor Centrum Rehabilitacji i Badań Wzroku w Henry Ford Health System w Detroit i przewodniczący komitetu rehabilitacji wzroku Amerykańskiej Akademii Okulistyka. Dzieje się tak, ponieważ codzienne czynności, takie jak czytanie, pisanie, gotowanie i poruszanie się, stają się trudne z mokrym AMD.

Specjalista ds. widzenia może pomóc Ci zarządzać życiem z wysiękową postacią AMD, pokazując techniki, które pozwalają wykonywać codzienne czynności niezależnie i bezpiecznie oraz wprowadzać modyfikacje, które pomogą Ci łatwiej widzieć swój świat.

Zmiany widzenia w przypadku mokrego AMD

Około 11 milionów ludzi w Stanach Zjednoczonych ma zwyrodnienie plamki żółtej. Większość z nich ma wcześniejszą postać choroby, zwaną suchym zwyrodnieniem plamki żółtej, w której komórki siatkówki ważne dla wzroku ulegają rozpadowi.

Jednak według American Macular Degeneration Foundation, u 10 do 15 procent tych osób suche AMD przejdzie w typ mokry.

W przypadku wysiękowego AMD w oku tworzą się nieprawidłowe naczynia krwionośne, które mogą krwawić i przeciekać. Kiedy tak się dzieje, wpływa to na plamkę, część oka, która pomaga widzieć na wprost i rozróżniać szczegóły i kolory.

Rozpoczyna się zniekształceniem sposobu widzenia, na przykład liniami prostymi wyglądającymi na faliste, i może prowadzić do utraty widzenia centralnego. To tak, jakby umieścić odrobinę wazeliny na środku okularów, której nie można wytrzeć, mówi dr Mogk.

Mokre AMD może również wpływać na to, jak dobrze widzisz kontrast. Trudno jest zobaczyć krawędź lub głębokość wanny, jeśli ma ten sam kolor co ściany i podłoga, albo odróżnić kalafiora, kurczaka bez skóry i puree ziemniaczane na białym talerzu, mówi dr Annie Riddering, OTR/L. CLVT, certyfikowany specjalista słabowidzący i dyrektor rehabilitacji w Centrum Rehabilitacji i Badań Wzroku w Henry Ford Health System w Detroit.

Nawet gotowanie może być trudne. Osoby z mokrym AMD mogą mieć problemy z zauważeniem, kiedy mięso jest gotowe lub z dostrzeżeniem kawałka ugotowanego steku na czarnej patelni.

Jak może pomóc Vision Specialist

Dostępne są metody leczenia wysiękowego AMD, które mogą pomóc zatrzymać postęp choroby, a nawet pomóc odzyskać część utraconego wzroku. Mogk mówi, że specjalista od siatkówki zazwyczaj leczy mokre AMD.

Okulista lub optometrysta może przeprowadzić ocenę słabowidzącą, mówi Mogk. W zależności od wyników możesz być kandydatem do rehabilitacji słabowidzących od terapeuty zajęciowego lub certyfikowanego terapeuty słabowidzącego (który często jest również terapeutą zajęciowym). Specjalista pokaże Ci techniki wykonywania codziennych czynności, które stały się trudne, abyś mógł żyć wygodniej z AMD.

Techniki te mogą obejmować:

Korzystanie z urządzeń, które pomogą Ci lepiej widzieć, takich jak okulary do czytania o dużej mocy, ręczna lupa do czytania poczty lub metki z cenami lub większa lupa stojąca do użytku podczas czytania gazet i książek, notatki Mogk. Włączenie nowej technologii, w tym „e-czytników”, które powiększają tekst i poprawiają kontrast; przenośne telewizory dozorowe (CCTV), które mogą być również używane do powiększania tekstu; oraz aplikacje na smartfony zaprojektowane w celu zapewnienia pomocy osobom słabowidzącym za pomocą poleceń głosowych, dodaje Mogk. Dokonywanie łatwych zmian w domu, jeśli problem stanowi kontrast. Może to być tak proste, jak użycie białego kubka do kawy, umieszczenie szczoteczki do zębów na ciemnej ściereczce, ułożenie tabletek na ciemnym talerzu, aby łatwiej było je rozróżnić, oraz posiadanie dwóch zestawów miarek w ciemności i jasne kolory, mówi Riddering. Używaj w swoim domu znaków o wysokim kontraście, aby obrysować krawędzie wanny, zlewu i schodów, wyjaśnia Riddering. Kupowanie butelek z tabletkami, etykiet na receptę lub glukometrów, które mogą „rozmawiać” z tobą, zamiast czytać je, dodaje Riddering.

Wendy Kindred, 82-letnia malarka i grafik z Portland w stanie Maine, straciła część swojej centralnej wizji z powodu zwyrodnienia plamki żółtej i nauczyła się technik zachowania niezależności, częściowo dzięki pracy z terapeutami zajęciowymi.

Używa przenośnej telewizji przemysłowej do czytania gazet i rachunków, a nawet menu w restauracjach, a także do rozwiązywania krzyżówek. Jeśli ma problem z odczytaniem przepisu lub pokrętła temperatury na piekarniku, używa ręcznej lupy. Przyzwyczaiła się również do przenośnych urządzeń elektronicznych, takich jak Kindle i iPhone, które mogą powiększać i odwracać tekst na białe litery na czarnym tle, aby ułatwić jej czytanie bez względu na to, gdzie się znajduje.

Chociaż Kindred musiała zrezygnować z prowadzenia samochodu dziewięć lat temu, ponieważ nadjeżdżające samochody wydawały się pojawiać znikąd, mieszka w mieście z transportem publicznym, który pozwala jej na samodzielne poruszanie się. Zapamiętuje rozkład jazdy autobusów, ponieważ nie może polegać na swojej wizji, aby zobaczyć numer autobusu. Nauczyła się używać telefonu do robienia zdjęć znaków, których nie może rozszyfrować osobiście, ale może odczytać na fotografii.

W restauracjach nieraz myliła kawałek masła z ziemniakami. „To prawdziwy szok”, kiedy wkłada go do ust, mówi. A ponieważ menu jest trudne do odczytania, prosi swojego partnera, aby powiedział jej, co wygląda dobrze.

Kindred ma problem z rozpoznawaniem twarzy, więc próbuje rozpoznać osoby na podstawie ich fryzury lub tego, co noszą. Z tego powodu musiała zrezygnować z malowania portretów, ale nadal maluje martwe natury i tworzy papierowe kolaże.

Mogk jest właścicielem niektórych dzieł Kindred. „Mam dwa jej kolaże wiszące w moim salonie i przynoszą rave” – mówi.

Kindred jest pozytywnym dowodem na to, że mokre AMD nie musi odbierać ci niezależności. Uzyskanie pomocy od specjalisty od wzroku i nauczenie się, jak obejść utratę wzroku, może to ułatwić.

Więcej o wizji

Zrozumienie mokrego AMD

Jak zmniejszyć ryzyko

9 sposobów zarządzania utratą wzroku

Zapisz się na nasz biuletyn dotyczący zdrowego trybu życia!

Najnowsze w wizji

6 powodów, dla których warto dołączyć do grupy wsparcia po zmoczeniu AMD

Grupy wsparcia mogą być źródłem zarówno emocjonalnych, jak i praktycznych wskazówek.

Autor: Quinn Phillips 21 kwietnia 2021 r.

Jak śledzenie mokrego AMD może pomóc w zapobieganiu utracie wzroku w przyszłości

Natychmiastowe poinformowanie lekarza o małych zmianach może pomóc w podjęciu leczenia, aby uniknąć dalszego upośledzenia.

Autor: Quinn Phillips 21 kwietnia 2021 r.

4 sposoby na zachowanie pozytywnego nastawienia w przypadku mokrego AMD

Mokre AMD może prowadzić do utraty widzenia centralnego, co może być przerażające. Ale leczenie jest teraz lepsze niż kiedykolwiek i istnieje wiele sposobów radzenia sobie i uzyskania wsparcia. . .

Autor Erica PatinoWrześnia 8, 2020

Jak zarządzać i monitorować zwyrodnienie plamki żółtej?

Formy suche i mokre zwyrodnienia plamki żółtej są różne. Dowiedz się, jak pozostać na szczycie każdego rodzaju, aby zapobiec utracie wzroku.

Autor Erica PatinoWrześnia 8, 2020

Wet AMD: 20 domowych modyfikacji dla osób z utratą wzroku

Modyfikacja domu w celu dostosowania do utraty wzroku nie musi być trudna ani kosztowna.

Autor: Quinn Phillips 8 września 2020 r.

Mokre AMD i halucynacje wzrokowe: co musisz wiedzieć

Nie ma skutecznego leczenia halucynacji związanych z utratą wzroku centralnego, ale można opracować strategie radzenia sobie.

Autor: Quinn Phillips 8 września 2020 r.

5 obalonych mitów dotyczących mokrego AMD

Wczesne wykrycie i leczenie wysiękowego AMD jest niezbędne, dlatego ważne jest, aby edukować się na temat tej choroby oczu. Oto jak oddzielić mit od. . .

Beth W. Orenstein8 września 2020

Zarządzanie wysiękowym AMD: 8 kluczowych składników odżywczych, które należy uwzględnić w diecie

Madeline R. Vann, MPHF12 lutego 2020

Jak Shannon Bream znalazł pomoc w leczeniu zespołu erozji rogówki?

Do 16 listopada 2017 r.

Mity dotyczące okularów polaryzacyjnych

Do 14 listopada 2017 r."

Ból szyi odczuwa znaczna część populacji. Chociaż może to być spowodowane urazem lub stanami medycznymi, może być również spowodowane stresem i obciążeniem mięśni podtrzymujących szyję lub nerwów lub kości szyi. A typowe czynności, które mogą powodować sztywność karku, obejmują trzymanie głowy w pozycji wyciągniętej oraz używanie rąk i górnej części ciała przez długi czas — to całkiem dobry opis prowadzenia samochodu.

Większość z nas dojeżdża do pracy samochodem. Ponieważ prawdopodobnie masz wystarczająco dużo stresu, o który musisz się martwić, gdy dostaniesz się do pracy, oto jak zmniejszyć stres i ból szyi przed dotarciem tam iz powrotem.

Ból szyi: Pobyt bez bólu na drodze

Stres spowodowany intensywnym skupieniem się na prowadzeniu samochodu może przyczyniać się do bólu szyi. Możesz uniknąć bólu szyi, dostosowując to, co robisz przed rozpoczęciem jazdy i zmieniając sposób, w jaki prowadzisz.

Zacznij od dobrej postawy kierowcy. Najlepszym kątem dla oparcia siedzenia jest 100 stopni, czyli po prostu nie ma prostego. Połóż dłonie w pozycji godziny 3 i 9 na kierownicy, a łokcie wygodnie na podłokietnikach. Podeprzyj głowę. Ustaw zagłówek tak, aby dotykał środkowej części tyłu głowy. Wspieraj dolną część pleców. Jeśli Twój fotelik samochodowy oferuje podparcie lędźwiowe, wyreguluj je, aby wypełnić przestrzeń w dolnej części pleców; jeśli nie, mała poduszka umieszczona w dolnej części oparcia siedzenia utrzyma odpowiedni kształt od kości ogonowej po szyję. Upewnij się również, że twoje siedzenie jest wystarczająco blisko kierownicy, aby nie trzeba było pochylać się do przodu. Dostosuj swoje lustra. Daj sobie najszersze pole widzenia ze wszystkimi lustrami, abyś nie musiał ruszać głową, aby widzieć prawidłowo. Unikaj zmęczenia oczu. Prowadzenie pojazdu ze słabym wzrokiem może prowadzić do zmęczenia oczu i powodować wyciągnięcie szyi do przodu, co wywiera nacisk na mięśnie szyi. Jeśli starasz się widzieć podczas jazdy, musisz sprawdzić swój wzrok. Brzmi to oczywiste, ale upewnij się, że przednia szyba jest czysta, abyś mógł wyraźnie widzieć. Jeśli jedziesz w jasnym świetle słonecznym, używaj okularów przeciwsłonecznych z co najmniej 99-procentową ochroną przed promieniowaniem UV. Płyń autostradą. Jeśli jedziesz na długich odcinkach drogi, tempomat pozwala oprzeć stopy na podłodze i odciążyć plecy. Zrób sobie przerwę. Jeśli zaczynasz odczuwać sztywność karku, odczuwasz ból karku lub jeszcze lepiej chcesz temu zapobiec, zatrzymaj się na następny postój. Zrób trochę rozciągania i zejdź z załamań.

Jeśli jesteś jak większość Amerykanów, spędzasz dużo czasu za kierownicą. Możesz uniknąć jazdy z bólem karku, utrzymując dobrą postawę i dokonując takich zmian, które odciążą mięśnie podtrzymujące szyję.

Pomyśl o robieniu częstych przerw na odpoczynek i rozciąganie. W większości przypadków lepiej jest poświęcić trochę więcej czasu na dotarcie do celu, jeśli oznacza to dotarcie tam bez bólu szyi.

Zapisz się na nasz biuletyn dotyczący zdrowego trybu życia!

Najnowsze w bólu szyi

Czułem się, jakby kwas spływał mi po ramieniu

Judy Foreman została rzucona w świat przewlekłego bólu, gdy spondylolisteza zawładnęła jej życiem.

Autor: Mollie Bloudoff-Indelicato, 14 lutego 2014 r.

Botox daje obietnicę przeciw uporczywemu bólowi szyi i ramion

Małe badanie wykazało, że pomogło to pacjentom, u których typowe leczenie zawiodło.

Autor: Robert PreidtPaździernik 15, 2012

Ból szyi — czy trakcja jest opcją?

Rozciąganie kręgosłupa zarówno ręcznie jak i mechanicznie było stosowane w leczeniu osób z bólami karku. Ale ława przysięgłych wciąż się nie zastanawia. . .

Dennis Thompson Jr 7 maja 2009

Kiedy konieczna jest operacja w przypadku bólu szyi

Kiedy odpoczynek, przyjmowanie leków i rehabilitacja fizyczna nie pomagają złagodzić bólu szyi, możesz być kandydatem do operacji szyi.

Dennis Thompson Jr 7 maja 2009

Odpoczynek w celu złagodzenia bólu szyi

Twój ból szyi nie jest poważny, ale nie zniknie, głównie dlatego, że nie pozwoliłeś wyleczyć szyi. Dowiedz się, jak kilka dni odpoczynku może wywołać ból. . .

Dennis Thompson Jr 7 maja 2009

Fizjoterapia na ból szyi

Fizjoterapeuta może pomóc w pozbyciu się bólu szyi. Co więcej, nauczysz się rozciągać i wzmacniać szyję, prawidłowo stać, a nawet wyrównać. . .

Dennis Thompson Jr 7 maja 2009

Ortopeda & Specjalista od bólu szyi

Jeśli cierpisz na ból szyi, właściwym specjalistą może być ortopeda. Ortopeda to wysoko wyszkolony chirurg, znający się na szkielecie. . .

Dennis Thompson Jr 7 maja 2009

Leki na ból szyi

Dostępnych jest wiele leków łagodzących ból szyi. Kluczem do sukcesu jest dopasowanie odpowiedniego leku do konkretnej przyczyny bólu szyi.

Dennis Thompson Jr 7 maja 2009

Ziołowe środki na ból szyi

Matka Natura zapewniła nam kilka naturalnych środków łagodzących ból szyi. Od pachnącej lawendy po chiński środek kudzu, możesz znaleźć ulgę. . .

Dennis Thompson Jr 7 maja 2009

Zastrzyki kortyzonu na ból szyi

Zastrzyk kortyzonu może złagodzić stan zapalny i obrzęk szyi, a to może pomóc w bólu szyi.